Ondernemers hebben steeds meer last van bedrijven, consumenten en overheden die laks zijn met het betalen van facturen. In 2012 is het betalingsverzuim met 7 procent gestegen, naar 350 miljard euro.
Grote bedrijven; neem je verantwoordelijkheid en houd je aan de nieuwe wet van betalingstermijnen. Dit kan dat wel eens een belangrijke ommekeer zijn voor de Nederlandse economie.
Uit angst voor overvallen en diefstal gaan steeds meer ondernemers over op pin-only, maar De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt dat we hierdoor kwetsbaar worden voor cyberaanvallen en stroomproblemen. Overal contant kunnen betalen blijft nodig, vindt de bank.
Bijna de helft van de zelfstandigen zonder personeel (zzp’ers) wil door zijn opdrachtgever vooraf worden betaald. Vooral bij kleinere bedrijven stuurt de zelfstandige al een factuur voor een deel van het bedrag, vóór hij aan zijn werkzaamheden begint.
Om het investeren in het eigen bedrijf te stimuleren, heeft staatssecretaris Frans Weekers (VVD, Financiën) aangekondigd dat ondernemers in 2013 direct 50 procent van hun investeringen van de winst mogen aftrekken.
In 2013 zal de winst in het mkb met vier procent afnemen
Het jaar 2013 wordt het tweede opeenvolgende jaar dat de afzet van het mkb zal afnemen. Het mkb zal naar verwachting weinig herstel laten zien. Onderzoekbureau Panteia/EIM verwacht dat de afzet in het mkb met 0,75% zal afnemen.
Eerste award wordt uitgereikt tijdens week van de ondernemer 2013
Een ondernemerscultuur met lef levert Nederland extra banen en inkomsten op. Vanuit die gedachte reikt minister Kamp van Economische Zaken, samen met voorzitter Hans Biesheuvel van MKB-Nederland, in april de eerste Feniks Award uit.
Creditmanagement neemt een steeds prominentere positie in binnen Nederlandse organisaties. Bij acht op de tien bedrijven (80 procent) is debiteurenbeheer het afgelopen jaar een grotere rol gaan spelen.
Column Laurens van der Starre | Factoring nieuwe kans voor mkb
Als gevolg van de toenemende liquiditeitsdruk en het moeilijk verkrijgen van bancaire financiering zijn mkb-ondernemers op zoek gegaan naar een alternatief. Een van de alternatieven die op dit moment veel aandacht van het mkb krijgt is factoring. En terecht.