Bijna 8000 bedrijven failliet
In 2009 steeg het aantal faillissementen met 73%, 8040 bedrijven gingen toen failliet. Naar verwachting zullen dit jaar bijna 8000 bedrijven failliet gaan, een kleine daling ten opzichte van vorig jaar. Dit constateert kredietverzekeraar Euler Hermes op basis van onderzoek. MKB-Nederland onderschrijft dit geschetste beeld. "Het blijkt maar weer dat het herstel uiterst fragiel is", aldus Rob Wolthuis van de brancheorganisatie in het FD.
Meeste faillissementen in financiële dienstverlening en retail
De meeste faillissementen worden aangevraagd in de retailbranche en in de financiële dienstverlening. Dit komt volgens Euler Hermes doordat de consument vaker de hand op de knip houdt.
Internationale ontwikkelingen
In vergelijking met andere landen, zoals de Verenigde Staten en Japan, herstelt Nederland minder snel van de economische crisis, zo blijkt uit de cijfers. In die landen nam het aantal faillissementen met ongeveer 9 procent af.