Hoe het principe van zaaien en oogsten succes in uw relaties brengt!Auteur: Jochem Klijn
Tijdens de succesvol verlopen week van de ondernemer in Utrecht voor het eerst kennis gemaakt met Jochem Klijn, Hij is eigenaar van de site netwerken.nl en auteur van het boek Netwerken op karakter.
Het gezin
Klijn heeft als overtuiging dat netwerken teveel op de “ik” persoon gericht is en dat veel ondernemers daardoor de essentie van netwerken missen. Netwerken gaat immers over het systeem van zaaien en oogsten, waarbij hij het gezin als uitgangspunt van zijn “visie” op netwerken neemt.
Het zaad
In een het kort met een aantal praktische tips beschrijft hij hoe je het zaad van netwerken goed moet inzetten. Hij doelt hiermee op de kunst van het geven. Investeer in een goed gesprek en haast je niet van het ene visite kaartje naar het volgende. De visitekaartjes belanden uiteindelijk toch in een la.
De oogst
Creëer een bloeiend netwerk met waardevolle relaties in plaats van vluchtige contacten. Ga uit van de bouw van karakter via:
denken
emoties
beslissingen
acties
gewoonten
karakter
bestemming (doel)
Uiteindelijk zal de oogst veel beter zijn en het rendement op het netwerk verbeteren.
De eenvoud van het boekje sprak mij wel aan. Het leest in een uurtje weg en geeft leuke praktische tips.
Gelezen door Willem Overbosch