
Vanuit hun gedeelde interesse en visie op sporten, bewegen en vitaliteit begonnen Terrence en Mercy in 2022 samen met Provectas. “Een derde thuis creëren, waar een fijne sfeer en maatwerk centraal staan. Dat vinden we heel belangrijk bij onze boutique gym in Nijmegen.”

Het beste van twee werelden
Het duo vult elkaar mooi aan tijdens het werk, doordat ze allebei een andere achtergrond hebben. Zo volgde Mercy de studie bestuurskunde, werkt hij al langer als personal trainer en ontdekte hij zijn liefde voor bewegen als breakdancer. Terrence studeerde sportkunde en was ook al personal trainer.
“We willen mensen graag op een hoog niveau krijgen en inspireren om daar te blijven. Een sterker lijf en een fittere geest maakt je zelfverzekerder en daar moet je echt voor werken. Daar helpen wij bij”, zegt Mercy.
Mercy en Terrence werkten al langer samen, voor ze Provectas oprichtten. Via-via kwamen ze aan een pand aan de rand van Nijmegen, dat ze samen (met veel anderen) helemaal verbouwden tot hun eigen boutique gym met verschillende sport- en fitnessruimtes, een Reformer Pilates-zaal en een boksarea.
“In het begin gaven we vooral personal training, waarbij we zowel naar lichamelijke fitheid als mentale gezondheid kijken. Al relatief snel hebben we onze dienstverlening uitgebreid met fitness en stap voor stap verschillende groepslessen geïntroduceerd (waaronder boxing, small group training, yoga, Hyrox en pilates).
Stappen nemen met Provectas
“We houden de trends in de Verenigde Staten goed in de gaten en zagen dat daar buik, benen en billen work-outs populair waren. Die hebben we ook naar Provectas gehaald. Zo hadden we al vrij vlot iedere dag een les”, zegt hij. “Voor het boksen wilden we graag een extra instructeur en zo kwam German er via-via bij. Bij alle lessen die we aanbieden, kijken we telkens of we er voldoende rendement uithalen. We investeren namelijk echt in kwaliteit en willen een gezond bedrijf houden.”
“We hebben een duidelijke taakverdeling binnen Provectas: Terrence is heel goed in de inrichting en de beleving overbrengen. Dankzij hem ziet het er nu zo mooi uit hier en komen mensen met een fijn gevoel binnen. Daarnaast is hij inhoudelijk sterk op personal training-gebied. Met zijn goedlachse en veilige blik, hebben mensen al snel veel vertrouwen in hem”, zegt Mercy.
“Ik zit op de klantreis, zorg voor de marketing en doe meer vitaliteitscoaching. We vertrouwen elkaar helemaal, dus laten elkaar daar vrij in. Ik ben altijd al creatief geweest, maar had nooit gedacht dat ik ondernemer zou worden. Het is niet alleen maar rooskleurig, we hebben genoeg tegenslagen gehad bij de opstart. Maar we geven niet op en staan er nu heel goed voor.”

Duurzaam ondernemen: vitaliteit van mensen vergroten
Voor Mercy en Terrence zit het duurzaam ondernemen ‘m vooral in de vitaliteit van mensen. “Het is zo belangrijk om te zorgen dat je goed in je vel zit. Dat je goed eet, genoeg slaapt, fysiek actief bent en minder stress hebt. Dat is voor iedereen essentieel. Door meer te bewegen, kun je beter omgaan met stress”, vertelt Mercy.
“Ik zie bij veel bedrijven waar ik kom als coach, dat het verzuim heel hoog is. Juist door duurzaam met je lichaam en geest om te gaan, is er minder uitval en voelen mensen zich beter. Dat is voor de hele maatschappij belangrijk. Wij gaan voor het vergroten van de lichamelijke en psychologische duurzaamheid.”
Geld & Groei: stapsgewijs groeien
“Ons bedrijf is gestaag gegroeid. In eerste instantie hebben we zelf geïnvesteerd in Provectas en dat blijven we doen. Het ledenaantal blijft groeien en zolang dat gebeurt, kunnen we nieuwe investeringen doen.
“Zo zijn we recent gestart met Reformer Pilates. Dat is best een flinke investering in apparaten en een docent. Doordat we goed op onze financiën letten en onszelf niet altijd de hoofdprijs uitkeren als loon, kan dat. Inspringen op een trend, vinden we heel belangrijk.”
“Daarnaast hebben we goede contacten met onze leveranciers en huurbaas. Daardoor houden we onze kosten relatief laag en groeien we stapsgewijs door. We zoeken ook vaak de samenwerking op met andere bedrijven, dat zorgt voor een andere dynamiek en potentieel nieuwe klanten. Zo werken we met Feminique samen, een buitensportschool voor alleen vrouwen. Zij zochten net een extra ruimte en wij hadden die, zo bundel je je krachten.”
Personeel & werkgeverschap: waardering uitspreken naar zzp’er
“Vanaf 2026 komen er twee jongens bij ons in dienst. Tot nu toe werken we vooral met zzp’ers, maar die zijn zeker onderdeel van het team. We kijken echt naar ze om, het is niet van: ‘Kom maar voor de les en ga maar weer’. We evalueren en reflecteren met hen, zodat we weten wat zij nodig hebben. Waardering geven, is zo belangrijk. Dat onderscheidt ons echt denk ik. We horen terug dat zij het ook leuk vinden om bij ons les te geven. Daar doen we het voor.”
Innovatie & digitalisering: zoek partners en groei verder
“Het gaat er vooral om dat je waar kunt maken waar je voor staat. Je kunt zeggen: ‘We hebben een boutique gym’, maar als je die sfeer niet neerzet en zorgt dat mensen fijn sporten, is dat het niet. Daarom doen we daar heel erg ons best voor. We zorgen ervoor dat de ruimtes er goed uitzien, we voldoende aanbod hebben en telkens nieuwe lestijden aanbieden.”
“Daarnaast zoeken we actief partners in de regio op, zodat we meer zichtbaar zijn. Zo heb ik gesprekken lopen bij netwerkclubs, NEC en een investeerder in de buurt. Zo blijf je je ontwikkelen”, zegt Mercy. “Het lijkt ons mooi om uiteindelijk een plek te maken die je derde thuis is. Waar je aan het verbeteren van je gezondheid en kwaliteit van leven werkt, door goed sportaanbod, aandacht voor wellness (sauna, maar ook lekkere koffie en een gezonde uitgebalanceerde maaltijd). Het is ook een ontmoetingsplek voor gelijkgestemden. Van samen sporten tot aan netwerken.”
Tips voor andere ondernemers?
“Voordat je begint met je eigen bedrijf: realiseer je dat er veel op je af komt. Het heeft veel voordelen, want je hebt vrijheid en kunt je bedrijf echt naar een hoger niveau tillen. Maar het is ook een trein die maar blijft gaan”, deelt Mercy.
“Soms wil ik wat meer tijd privé, maar dat is lastig combineren nog. Daarnaast zijn we altijd op zoek naar nieuwe trends en ontwikkelingen, we willen niet stilstaan. Een totaalconcept neerzetten zoals wij doen, kost tijd en energie. Maar als mensen dan komen en blijven, is het het allemaal waard.”




